ADEGA - Cultura e patrimonio http://adega.gal/web/novas.php?sec=52&idioma=gl Cultura e patrimonio en ADEGA gl-GL <![CDATA[ADEGA e Mariña Patrimonio denuncian na Fiscalía a destrución do Castro de Trinidade]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=750&idioma=gl&sec=209 Tue, 09 Oct 2018 12:36:00 +0200 <![CDATA[Denunciada ao ICOMOS a cimentación do Camiño Primitivo ao seu paso pola Fonsagrada]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=739&idioma=gl&sec=209 Mon, 08 Oct 2018 10:53:00 +0200 <![CDATA[A ILP do bosque e a mina de Touro, en CERNA 79!]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=745&idioma=gl&sec=209 Fri, 14 Sep 2018 09:23:00 +0200 <![CDATA[Un castro que funciona como aparcadoiro de autocaravanas en Barreiros]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=741&idioma=gl&sec=209 Tue, 07 Aug 2018 10:47:00 +0200 <![CDATA[Danada unha mámoa de Pena Grande por unha plantación de eucaliptos]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=735&idioma=gl&sec=209 Tue, 26 Jun 2018 10:00:00 +0200 <![CDATA[Comunicado de ADEGA perante un novo caso discriminación lingüística, desta volta en Lugo]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=706&idioma=gl&sec=209 Wed, 28 Feb 2018 02:34:00 +0200 <![CDATA[ADEGA e outras 17 organizacións galegas levamos ao Parlamento Europeo as desfeitas da industria do eucalipto]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=677&idioma=gl&sec=209 Thu, 07 Dec 2017 02:48:00 +0200 <![CDATA[ADEGA-Lugo celebra 20 anos de andainas cos seus mellores roteiros pola Natureza]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=663&idioma=gl&sec=209 Mon, 23 Oct 2017 11:11:00 +0200 <![CDATA[Sermos-ADEGA nº 11: Eucaliptos, patrimonio, ríos... A loita que non cesa!]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=634&idioma=gl&sec=209 Fri, 30 Jun 2017 12:07:00 +0200 <![CDATA[Consellos para celebrar o Lume Novo sen queimar o ambiente]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=195&idioma=gl&sec=209 Wed, 21 Jun 2017 10:00:00 +0200 <![CDATA[Cova de Eirós: primeiro o negocio de COSMOS e logo o patrimonio cultural]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=626&idioma=gl&sec=209 Tue, 06 Jun 2017 10:40:00 +0200 <![CDATA[O tecido asociativo de Galiza crea a Rede de Patrimonio Cultural]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=627&idioma=gl&sec=209 Sat, 03 Jun 2017 11:02:00 +0200 <![CDATA[Arrasan un dolmen e levan unha das laxes para adornar un xardín]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=621&idioma=gl&sec=209 Fri, 26 May 2017 09:05:00 +0200 <![CDATA[Recollida de sinaturas para instar á UNESCO a paralizar as obras nos Camiños de Santiago]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=620&idioma=gl&sec=209 Wed, 24 May 2017 10:13:00 +0200 <![CDATA[Asemblea e nova xunta directiva comarcal en Adega Ferrolterra]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=615&idioma=gl&sec=209 Tue, 02 May 2017 03:54:00 +0200