ADEGA - Medio rural e montes http://adega.gal/web/novas.php?sec=38&idioma=gl Medio rural e montes en ADEGA gl-GL <![CDATA[Máis de 70 colectivos esiximos conxuntamente a retirada do novo Plano Forestal]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=749&idioma=gl&sec=7 Wed, 03 Oct 2018 12:49:00 +0200 <![CDATA[A ILP do bosque e a mina de Touro, en CERNA 79!]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=745&idioma=gl&sec=7 Fri, 14 Sep 2018 09:23:00 +0200 <![CDATA[Danada unha mámoa de Pena Grande por unha plantación de eucaliptos]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=735&idioma=gl&sec=7 Tue, 26 Jun 2018 10:00:00 +0200 <![CDATA[Entidades e colectivos que promovemos a ILP en defensa dos bosques entregamos 42.561 sinaturas no Parlamento]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=733&idioma=gl&sec=7 Fri, 22 Jun 2018 12:43:00 +0200 <![CDATA[O Instituto Xeolóxico e Mineiro (IGME) sementa dúbidas sobre a viabilidade do proxecto mineiro de Touro]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=732&idioma=gl&sec=7 Mon, 18 Jun 2018 01:14:00 +0200 <![CDATA[ADEGA-Vigo alega na defensa das últimas carballeiras da cidade]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=724&idioma=gl&sec=7 Wed, 09 May 2018 09:54:00 +0200 <![CDATA[Adega Ferrol denuncia a proliferación de vertedoiros incontrolados en Ferrol]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=721&idioma=gl&sec=7 Sun, 29 Apr 2018 04:40:00 +0200 <![CDATA[Máis de 110 entidades estatais e internacionais pedimos á ministra Tejerina que apoie a prohibición de tres insecticidas perigosos para as abellas]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=719&idioma=gl&sec=7 Mon, 23 Apr 2018 12:28:00 +0200 <![CDATA[Unanimidade no Comité Científico do Ministerio: os eucaliptos son especies exóticas e invasoras e deberían erradicarse]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=714&idioma=gl&sec=7 Tue, 03 Apr 2018 09:00:00 +0200 <![CDATA[Mesa redonda sobre voluntariado ambiental. Participación de Adega]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=708&idioma=gl&sec=7 Sat, 24 Feb 2018 11:46:00 +0200 <![CDATA[Demoledor informe de Agricultura contra a mina de ERIMSA en Mesía: a que agarda Industria para rexeitar o proxecto?]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=705&idioma=gl&sec=7 Thu, 22 Feb 2018 11:03:00 +0200 <![CDATA[Os Castros de Barreiros, novo xacemento danado pola industria eucalipteira]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=697&idioma=gl&sec=7 Tue, 06 Feb 2018 11:00:00 +0200 <![CDATA[Presentadas alegacións ao Plano Reitor de Uso e Xestión das Fragas do Eume]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=696&idioma=gl&sec=7 Thu, 01 Feb 2018 05:16:00 +0200 <![CDATA[Os ´campionatos´de caza de raposo: un absurdo e cruento anacronismo]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=693&idioma=gl&sec=7 Tue, 30 Jan 2018 10:47:00 +0200 <![CDATA[Presentación en Ferrol da campaña na defensa Bosque Autóctono Galego. ILP]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=695&idioma=gl&sec=7 Sat, 27 Jan 2018 05:08:00 +0200