ADEGA - Enerxía e cambio climático http://adega.gal/web/novas.php?sec=31&idioma=gl Enerxía e cambio climático en ADEGA gl-GL <![CDATA[Os bosques autóctonos, non as plantacións forestais, aliados contra o cambio climático]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=770&idioma=gl&sec=7 Fri, 23 Nov 2018 02:30:00 +0200 <![CDATA[Máis de 500 voluntarias/os e 4000 Kg de lixo, balanzo da VII Limpeza Simultánea de praias]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=764&idioma=gl&sec=7 Wed, 31 Oct 2018 12:45:00 +0200 <![CDATA[O Tribunal Supremo declarou ilegal a fragmentación de parques eólicos como os de Ordes ou Coristanco]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=746&idioma=gl&sec=7 Thu, 20 Sep 2018 11:48:00 +0200 <![CDATA[O actual sistema eléctrico e as políticas fronte o Cambio Climático centraron o debate das Xornadas de Enerxía e Clima de Lugo]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=713&idioma=gl&sec=7 Wed, 21 Mar 2018 11:30:00 +0200 <![CDATA[Xornadas "Enerxía e Clima" e exposición sobre o cambio climático en Lugo]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=711&idioma=gl&sec=7 Fri, 16 Mar 2018 12:56:00 +0200 <![CDATA[Inaugurada a exposición sobre o cambio climático e o modelo enerxético en Lugo]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=709&idioma=gl&sec=7 Mon, 12 Mar 2018 05:46:00 +0200 <![CDATA[Presentación en Ferrol da campaña na defensa Bosque Autóctono Galego. ILP]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=695&idioma=gl&sec=7 Sat, 27 Jan 2018 05:08:00 +0200 <![CDATA[Percorrido, concentración e manifestación en apoio do tren de proximidade]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=676&idioma=gl&sec=7 Tue, 05 Dec 2017 05:53:00 +0200 <![CDATA[Lei de iniciativas empresariais: o PP dá patente de corso a mineiras e eléctricas para asaltaren o territorio]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=649&idioma=gl&sec=7 Tue, 12 Sep 2017 09:00:00 +0200 <![CDATA[Feijóo afonda na desfeita eólica con novos parques de alto impacto e canon reducido]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=642&idioma=gl&sec=7 Fri, 18 Aug 2017 11:01:00 +0200 <![CDATA[Feijóo apóntase á loita contra o cambio climático, logo de ter lexislado para favorecelo]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=633&idioma=gl&sec=7 Thu, 29 Jun 2017 09:30:00 +0200 <![CDATA[Saneamento na comarca de Ferrolterra. Palestras en Ferrol e Fene]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=640&idioma=gl&sec=7 Thu, 22 Jun 2017 05:51:00 +0200 <![CDATA[Pesar pola traxedia incendiaria de Portugal, preocupación polo que nos agarda na Galiza]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=630&idioma=gl&sec=7 Mon, 19 Jun 2017 07:42:00 +0200 <![CDATA[O estado concede outros 360 MW hidroeléctricos a GN-Fenosa na reserva da biosfera Gerês-Xurés]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=619&idioma=gl&sec=7 Thu, 25 May 2017 10:00:00 +0200 <![CDATA[Solución para unha planta de biomasa ilegal? Mudar a lei e o nome da empresa]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=613&idioma=gl&sec=7 Fri, 05 May 2017 09:00:00 +0200