ADEGA - Contaminación e residuos http://adega.gal/web/novas.php?sec=24&idioma=gl Contaminación e residuos en ADEGA gl-GL <![CDATA[TOUROLEAKS (3): Cobre San Rafael propón facer un parque temático da contaminación mineira]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=778&idioma=gl&sec=7 Fri, 28 Dec 2018 09:00:00 +0200 <![CDATA[ADEGA no seminario ´Tres anos de REVITALIZA´]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=775&idioma=gl&sec=7 Thu, 20 Dec 2018 10:52:00 +0200 <![CDATA[TOUROLEAKS (2): A mineira de Touro culpa ás vacas da contaminación dos ríos arredor da mina]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=774&idioma=gl&sec=7 Tue, 11 Dec 2018 01:22:00 +0200 <![CDATA[TOUROLEAKS (1): A balsa mineira de Vieiro funcionou durante anos como vertedoiro clandestino]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=772&idioma=gl&sec=7 Mon, 26 Nov 2018 11:15:00 +0200 <![CDATA[ADEGA Vigo notifica unha nova vertedura no río Lagares]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=767&idioma=gl&sec=7 Sun, 18 Nov 2018 09:58:00 +0200 <![CDATA[Mina de Touro: a empresa recoñece a grave contaminación provocada pola mina mais teima en reabrila]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=765&idioma=gl&sec=7 Fri, 09 Nov 2018 12:43:00 +0200 <![CDATA[Reduce os residuos na túa casa, nas túas festas, no teu barrio!!]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=763&idioma=gl&sec=7 Tue, 30 Oct 2018 05:40:00 +0200 <![CDATA[Reparto de composteiros individuais en Santiago de Compostela]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=762&idioma=gl&sec=7 Mon, 29 Oct 2018 11:27:00 +0200 <![CDATA[A incineración é unha estafa: Máis de 50 plataformas en todo o Estado asinan unha declaración contra a incineración]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=761&idioma=gl&sec=7 Thu, 25 Oct 2018 12:05:00 +0200 <![CDATA[Proxecto de compostaxe comunitaria na escola]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=756&idioma=gl&sec=7 Thu, 11 Oct 2018 12:54:00 +0200 <![CDATA[Cónica da xornada participativa sobre a compostaxe en Allariz]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=747&idioma=gl&sec=7 Thu, 27 Sep 2018 06:13:00 +0200 <![CDATA[O Plan REVITALIZA permitirá ao concello de As Neves compostar todo o lixo orgánico da veciñanza a primeiros de 2019]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=744&idioma=gl&sec=7 Tue, 04 Sep 2018 10:48:00 +0200 <![CDATA[O novo goberno estatal ten a oportunidade de liberar a ría de Pontevedra de ENCE]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=738&idioma=gl&sec=7 Wed, 18 Jul 2018 01:20:00 +0200 <![CDATA[Nova oferta de actividades de Educación Ambiental do programa ´O lixo dende o teu concello´]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=734&idioma=gl&sec=7 Mon, 25 Jun 2018 10:34:00 +0200 <![CDATA[O Instituto Xeolóxico e Mineiro (IGME) sementa dúbidas sobre a viabilidade do proxecto mineiro de Touro]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=732&idioma=gl&sec=7 Mon, 18 Jun 2018 01:14:00 +0200