ADEGA - ADEGA Nacional http://adega.gal/web/novas.php?sec=209&idioma=gl ADEGA Nacional en ADEGA gl-GL <![CDATA[O novo goberno estatal ten a oportunidade de liberar a ría de Pontevedra de ENCE]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=738&idioma=gl&sec=7 Wed, 18 Jul 2018 01:20:00 +0200 <![CDATA[Danada unha mámoa de Pena Grande por unha plantación de eucaliptos]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=735&idioma=gl&sec=7 Tue, 26 Jun 2018 10:00:00 +0200 <![CDATA[Nova oferta de actividades de Educación Ambiental do programa ´O lixo dende o teu concello´]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=734&idioma=gl&sec=7 Mon, 25 Jun 2018 10:34:00 +0200 <![CDATA[Aberto o prazo para solicitar composteiros domésticos para as vivendas de Figueiras e Grixoa en Compostela]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=728&idioma=gl&sec=7 Tue, 29 May 2018 10:52:00 +0200 <![CDATA[ADEGA-Vigo alega na defensa das últimas carballeiras da cidade]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=724&idioma=gl&sec=7 Wed, 09 May 2018 09:54:00 +0200 <![CDATA[Adega Ferrol denuncia a proliferación de vertedoiros incontrolados en Ferrol]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=721&idioma=gl&sec=7 Sun, 29 Apr 2018 04:40:00 +0200 <![CDATA[Inicio do programa de compostaxe caseira en Feáns e Mesoiro (A Coruña)]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=545&idioma=gl&sec=7 Mon, 14 Nov 2016 05:54:00 +0200 <![CDATA[20 anos despois do derrubamento de Bens, só 3 de cada 20kg de lixo son recuperados]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=512&idioma=gl&sec=7 Mon, 12 Sep 2016 10:55:00 +0200 <![CDATA[Crónica do curso de educación ambiental e compostaxe no Pisando Forte de Pontevedra]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=487&idioma=gl&sec=7 Thu, 02 Jun 2016 03:03:00 +0200 <![CDATA[O voluntariado limpa as praias mentres outros teñen bula para emporcalas impunemente]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=191&idioma=gl&sec=7 Tue, 17 Jun 2014 12:42:00 +0200 <![CDATA[Tres fraudulentos parques eólicos ameazan flora endémica en perigo de extinción]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=737&idioma=gl&sec=7 Tue, 10 Jul 2018 11:06:00 +0200 <![CDATA[Custodiando o Sobreiral do Arnego]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=723&idioma=gl&sec=7 Tue, 08 May 2018 10:55:00 +0200 <![CDATA[O TSXG ratifica 12 anos despois a ilegalidade dunha urbanización de 69 adosados na Frouxeira]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=718&idioma=gl&sec=7 Wed, 18 Apr 2018 11:57:00 +0200 <![CDATA[Compatibilidade ambiental e acceso público ao río, condicionantes mínimos da plataforma flotante no Miño]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=717&idioma=gl&sec=7 Tue, 17 Apr 2018 12:59:00 +0200 <![CDATA[Mesa redonda sobre voluntariado ambiental. Participación de Adega]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=708&idioma=gl&sec=7 Sat, 24 Feb 2018 11:46:00 +0200