ADEGA - Conservación e biodiversidade http://adega.gal/web/novas.php?sec=17&idioma=gl Conservación e biodiversidade en ADEGA gl-GL <![CDATA[Tres fraudulentos parques eólicos ameazan flora endémica en perigo de extinción]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=737&idioma=gl&sec=7 Tue, 10 Jul 2018 11:06:00 +0200 <![CDATA[Adega Ferrol denuncia a proliferación de vertedoiros incontrolados en Ferrol]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=721&idioma=gl&sec=7 Sun, 29 Apr 2018 04:40:00 +0200 <![CDATA[Máis de 110 entidades estatais e internacionais pedimos á ministra Tejerina que apoie a prohibición de tres insecticidas perigosos para as abellas]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=719&idioma=gl&sec=7 Mon, 23 Apr 2018 12:28:00 +0200 <![CDATA[O TSXG ratifica 12 anos despois a ilegalidade dunha urbanización de 69 adosados na Frouxeira]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=718&idioma=gl&sec=7 Wed, 18 Apr 2018 11:57:00 +0200 <![CDATA[Compatibilidade ambiental e acceso público ao río, condicionantes mínimos da plataforma flotante no Miño]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=717&idioma=gl&sec=7 Tue, 17 Apr 2018 12:59:00 +0200 <![CDATA[O Parque Nacional dos Picos de Europa, o único con lobos, quere agora cazalos]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=715&idioma=gl&sec=7 Thu, 05 Apr 2018 11:29:00 +0200 <![CDATA[Unanimidade no Comité Científico do Ministerio: os eucaliptos son especies exóticas e invasoras e deberían erradicarse]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=714&idioma=gl&sec=7 Tue, 03 Apr 2018 09:00:00 +0200 <![CDATA[Mesa redonda sobre voluntariado ambiental. Participación de Adega]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=708&idioma=gl&sec=7 Sat, 24 Feb 2018 11:46:00 +0200 <![CDATA[Feijóo deixa sen protección ao acivro abrindo moitos bosques a motoserras e eucaliptos]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=700&idioma=gl&sec=7 Fri, 09 Feb 2018 10:55:00 +0200 <![CDATA[Outro lobo aparece morto por disparos preto dun recente ´campionato´de raposo]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=698&idioma=gl&sec=7 Wed, 07 Feb 2018 09:30:00 +0200 <![CDATA[Presentadas alegacións ao Plano Reitor de Uso e Xestión das Fragas do Eume]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=696&idioma=gl&sec=7 Thu, 01 Feb 2018 05:16:00 +0200 <![CDATA[Os ´campionatos´de caza de raposo: un absurdo e cruento anacronismo]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=693&idioma=gl&sec=7 Tue, 30 Jan 2018 10:47:00 +0200 <![CDATA[Presentación en Ferrol da campaña na defensa Bosque Autóctono Galego. ILP]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=695&idioma=gl&sec=7 Sat, 27 Jan 2018 05:08:00 +0200 <![CDATA[Comunicado sobre a morte a tiros dun lobo en Valiñas (Barro)]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=688&idioma=gl&sec=7 Thu, 18 Jan 2018 01:36:00 +0200 <![CDATA[A Fraga de Catasós debe ampliarse para garantir a súa preservación e integridade]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=678&idioma=gl&sec=7 Tue, 26 Dec 2017 09:00:00 +0200