ADEGA - Conservación e biodiversidade http://adega.gal/web/novas.php?sec=17&idioma=gl Conservación e biodiversidade en ADEGA gl-GL <![CDATA[Comunicado sobre a morte a tiros dun lobo en Valiñas (Barro)]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=688&idioma=gl&sec=7 Thu, 18 Jan 2018 01:36:00 +0200 <![CDATA[A Fraga de Catasós debe ampliarse para garantir a súa preservación e integridade]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=678&idioma=gl&sec=7 Tue, 26 Dec 2017 09:00:00 +0200 <![CDATA[Bota a andar a recollida de sinaturas da ILP do bosque autóctono e contra a eucaliptización]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=679&idioma=gl&sec=7 Thu, 21 Dec 2017 10:48:00 +0200 <![CDATA[ADEGA e outras 17 organizacións galegas levamos ao Parlamento Europeo as desfeitas da industria do eucalipto]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=677&idioma=gl&sec=7 Thu, 07 Dec 2017 02:48:00 +0200 <![CDATA[Percorrido, concentración e manifestación en apoio do tren de proximidade]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=676&idioma=gl&sec=7 Tue, 05 Dec 2017 05:53:00 +0200 <![CDATA[O salmón do Ulla ameazado de extinción pola reapertura da mina de Touro]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=673&idioma=gl&sec=7 Mon, 27 Nov 2017 11:46:00 +0200 <![CDATA[Conservación de charcas mediterráneas en Manzaneda]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=668&idioma=gl&sec=7 Tue, 07 Nov 2017 01:25:00 +0200 <![CDATA[ADEGA rexeita a iluminación do parque do río Rato]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=655&idioma=gl&sec=7 Tue, 10 Oct 2017 04:19:00 +0200 <![CDATA[Illas Atlánticas: 14 anos de desleixo e improvisación sen un PRUX que free o seu deterioro]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=643&idioma=gl&sec=7 Wed, 23 Aug 2017 06:47:00 +0200 <![CDATA[III Xornada de eliminación de invasoras no LIC Monte e Lagoa de Louro]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=635&idioma=gl&sec=7 Mon, 03 Jul 2017 01:19:00 +0200 <![CDATA[Saneamento na comarca de Ferrolterra. Palestras en Ferrol e Fene]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=640&idioma=gl&sec=7 Thu, 22 Jun 2017 05:51:00 +0200 <![CDATA[A Rede Natura debería deixar de ser obxecto de especulación política]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=629&idioma=gl&sec=7 Thu, 15 Jun 2017 01:44:00 +0200 <![CDATA[As plantacións de eucaliptos diminúen a diversidade e a vida dos ríos]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=628&idioma=gl&sec=7 Mon, 12 Jun 2017 10:00:00 +0200 <![CDATA[No Día do Medio Ambiente ADEGA demanda un pacto social para a conservación dos nosos bosques e do medio rural]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=625&idioma=gl&sec=7 Mon, 05 Jun 2017 10:59:00 +0200 <![CDATA[Día Mundial da Biodiversidade: restauración das dunas nas microrreservas de Fisterra]]> http://adega.gal/web/novas.php?id=618&idioma=gl&sec=7 Mon, 22 May 2017 02:06:00 +0200